آق محمد سلاق در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: در حال حاضر تمرینات خود را برای شرکت در رقابت های قهرمانی آسیا دنبال می کنیم و برای اینکه در شرایط مسابقات باشیم چند دوره رقابت های چند جانبه نیز برگزار کرده ایم. این رقابت ها را خودمان و بدون دخالت فدراسیون والیبال برنامه ریزی کرده ایم و سطح آن از رقابت های قهرمانی کشور نیز پایین تر نیست.

وی ادامه داد: در حالی که قرار است هفته آینده به رقابت های قهرمانی آسیا برویم اما فدراسیون هیچ امکاناتی برای ما فراهم نکرده است. در این مسابقات نیز با هزینه دانشگاه آزاد به میدان می رویم.

سلاق گفت: در شرایطی که هیچکس به والیبال ساحلی توجه ندارد و فدراسیون نیز برای این رشته هزینه ای نمی کند، دانشگاه آزاد تنها باشگاهی است که همچنان از والیبال ساحلی حمایت می کند. این در شرایطی است که کوتاهی های زیادی در حق این باشگاه می شود. دانشگاه آزاد بارها خواسته است که در تورهای جهانی نیز اسپانسر ما شود اما فدراسیون به دلایلی که نمی دانم چیست با این کار موافقت نمی کند.

بازیکن تیم ملی والیبال ساحلی ایران خاطرنشان کرد: سال گذشته در رقابت های قهرمانی آسیا قهرمان شدیم و همه تیم های آسیایی تا کنون حداقل یک بار مقابل ما شکست خورده اند . بنابراین همه تیم ها با برنامه مقابل ما به میدان می آیند. شرایط بدنی ما نسبت به سال قبل بهتر است و مدت بیشتری برای تمرین در اختیار داشتیم. برای قهرمانی به میدان می رویم اما هیچ تضمینی برای تکرار این عنوان نیست.

وی تاکید کرد: ما برای رسیدن به قهرمانی می رویم و برای ما مهم نیست که پس از آن مسئولین فدراسیون چه برنامه ای دارند. سال گذشته که قهرمان آسیا شدیم قرار بود 20 میلیون تومان پاداش بگیریم اما پس از حدود یک سال فقط 10 میلیون تومان به ما پرداخت شد.

سلاق ادامه داد: فدراسیون از والیبال ساحلی حمایتی نمی کند که حالا از ما توقعی برای کسب نتیجه در رقابت های قهرمانی آسیا داشته باشد. من و پرویز فرخی پس از سال های حضور در رقابت های مختلف قاره آسیا صاحب اعتبار و جایگاهی هستیم که برای دفاع از آن این بار هم در رقابت های قهرمانی آسیا به میدان می رویم.

تیم ملی والیبال ساحلی ایران قرار است هشتم آبان ماه برای شرکت در رقابت های قهرمانی آسیا راهی شهر هایکوی چین شود.