فدراسیون والیبال کشورمان با ریاست آقای داورزنی که چندی پیش ریاست خود را تمدید شده دید در چند ماه اخیر بارها با کسب افتخار آفرینی ملی پوشان عنوان بهترین فدراسیون کشور را برای خود می بیند اما این فدراسیون متاسفانه در برخی موارد بسیار ضعیف عمل کرده است.

به گزارش سایت گنبد اسپورت، از آنجایی شروع کنیم که ریاست فدراسیون از مسئولین شهرستان گنبد که مهد والیبال و با نام پایتخت والیبال ایران زمین از آن یاد می شود، بطور علنی خواست که یکی از تیم های خود را حذف کنند که در نهایت همان طوری شد که آقای داورزی دوست داشت.

البته مسئولین والیبالی و غیر والیبالی شهرستان گنبد با عملکرد ضعیف خود باعث شدند که هدف سلیقه ای آقای داورزنی راحت تر اتفاق بیوفتد، آقای داورزنی خوب میدانند که گنبد و منطقه ترکمن صحرا چشمه جوشانی از والیبالیست هایی است که بارها شور و هیجان را برای لیگ همان فدراسیون آقای داورزنی به بار آورده است و ملی پوشان زیادی برای کشور معرفی کرده است.


صحبت آقای داورزنی در مورد ادقام دو تیم جواهری و هاوش گنبد کاملا بی منطق و دور از حرفه ای گری بود که امروز ایشان شاهد آن هست که بزرگترین قطب والیبال کشور به حالت خاموشی درآمده و شور و هیجان والیبال در منطقه ترکمن صحرا فعلا خاطره شده است

آقای داورزنی که با برخی تیمهای با سابقه کشور امسال از نظر مالی همکاری بسیاری کرده بود اما برای حذف یکی از تیمهای گنبد تا آخرین مرحله با شرایط مالی قاطعانه ای مقابل تیم های گنبد قرار گرفت تا بعد از بوجود آمدن مشکلات داخلی والیبال استان بالاخره تیم هاوش گنبد از دور خارج شد.

حتی برای آقای مصطفی کارخانه ای که عاشقانه دوست داشت به تیم هاوش گنبد بیاید بلافاصله یک تیم جدید وارد لیگ برتر کردند ، شاید این مسائل در نگاه اول ربطی به هم نداشته باشند اما همان طوری شد که آقای داورزنی می خواست.

آقای داورزنی باید بداند که تاریخ والیبال ایران تا به امروز مدیون والیبالیست های منطقه ترکمن صحرا هست و بارها جوانان این خطه بودند که با لباس کشور عزیزمان در میادین بین المللی افتخار آفرینی کردند.

صمد اشرفی” قائم مقام باشگاه شهرداری ارومیه اواخر آبان ماه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، در منطقه آذربایجان غربی، با اعلام اینکه ما قبل از شروع مسابقات بنا به اطمینانی که به آقای داورزنی داشتیم از خرید یار قدرتی امتناع کردیم اما بازیکنانی که قرار بود به عنوان بازیکن سرباز به تیم ما بیایند به تیم های دیگر واگذار شدند، گفت: بنا بود آقای داورزنی، فرهاد قائمی یا مجتبی میرزاجانپور را به تیم ما بدهد اما ما را تا آخر بلاتکلیف نگه داشتند و در نهایت این بازیکنان را به تیم های دیگری دادند

با این صحبت های آقای اشرفی مسئول تیم شهرداری ارومیه معلوم شد که آقای داورزنی بدون اطلاع باشگاه هاوش بازیکن گنبدی فرهاد قائمی را به تیم های دیگر وعده می داده است و مثل اینکه در نهایت فرهاد قائمی بر طبق میل آقای داورزنی به کاله آمل پیوست.

لازم به ذکر است که بازیکنان ملی پوش که به سن سربازی می رسند از خود اختیاری برای انتخاب تیم ندارند و آنهایی که قدرتشان بیشتر است بر این افراد تصمیم گیری می کنند. در این جا سوال پیش می آید که آقای داورزنی چه سودی می برد از انتقال دادن بازیکنی مثل فرهاد قائمی به تیم کاله آمل ؟

میکائیل تاجر که تا آخرین لحظه منتظر حضور در تیم هاوش گنبد بود به یک باره از تیم جدید الورود متین ورامین سر در می آورد ، البته این بازیکن با سکوت خود قبل از ظهور تیم متین ورامین در لیگ بسیاری از سوالات را در ذهن طرفداران والیبال در منطقه بوجود آورد که وی به تیمی ملحق شد که سرمربی آن مصطفی کارخانه ای است که قرار بود هدایت تیم هاوش گنبد را بدست بگیرد.

آقای مصطفی کارخانه که 90 درصد با تیم هاوش گنبد به توافق رسیده بود چگونه طی چند روز از تیم متین ورامینی سر در می آورد که تا به حال این تیم وجود نداشته است. اگر مسئولین متین ورامین به فکر حضور در والیبال برتر ایران بودند مطمئن باشید ابتدا به فکر تیمداری در لیگ دسته یک می شدند ، شک نکنید که این تیم تمایل به حضور داشته اما با پیشنهاد فدراسیون والیبال مستقیما وارد لیگ برتر شده است.

هر ساله بازار ورود تیم های جدیدالورود به لیگ برتر قبل از شروع مسابقات برای فدراسیون والیبال داغ می شود و مسئولین این فدراسیون با تیمهایی به توافق می رسند که بهترین شرایط مالی را داشته باشند بنحوی که امسال تیمهای بجنورد و شهرداری رشت نتوانستند پیشنهاد فدراسیون برای حضور در لیگ برتر را بطور مالی برآورده کنند و رسما بعلت ناتوانی در تامین بودجه انصراف دادند.

در چند سال اخیر عملکرد فدراسیون والیبال به نحوی بوده که حضور در لیگ برتر والیبال فقط با تامین مسائل مالی قابل انجام بوده است که تیمهایی وارد این عرصه شدند که قبل آن سالها تیمی در سطح اول کشور نداشته اند. دیگر باید باور کنیم که حضور در لیگ برتر والیبال ایران که ادعای حرفه ای گری دارد فقط و فقط با بودجه های کلان مالی و مکاتبه با فدراسیون مقدور می باشد.

در این میان تیمی مثل هاوش گنبد چون تعداد تیمهای گنبد به دو تیم رسیده بود و شرایط حضور این تیم از سوی هیچ مسئولی در شهرستان و استان حمایت نشد متاسفانه توسط فدراسیون آقای داورزنی از لیگ برتر والیبال کنار گذاشته شد. آقای مهدی محمدی مدیر عامل باشگاه هاوش گنبد نیز با توجه به اجرای پروژه های بزرگ شرکت هاوش در منطقه و عدم حمایت فدراسیون والیبال در نهایت مجبور به کناره گیری از حضور در لیگ برتر سال 91 شد.

آقای داورزنی باید مدیون آقای ولاسکو و انتخاب هایش باشد که باعث شد تا تیم ملی در چند سال اخیر افتخارات بزرگی کسب کند و لیگ هر ساله شور و هیجان داشته باشد اما سهم هواداران والیبال در منطقه ترکمن صحرا از این شور و هیجان امروز و امسال پایمال شده است.

منبع: gonbadsport.com

این مطلب در خروجی وب سایت 'گنبد اسپورت' قرار گرفته و ما نیز این مطلب را در وبلاگ خود گذاشتیم تا شما بازدیدکنندگان، بدانید که حق پایتخت والیبال چگونه ضایع می شود!

به امید روزی که فدراسیون والیبال مخالف تیمهای شهرستانی به خصوص گنبد، نباشد ...