برنامه تلویزیونی "ورزش پنج" یکی از برنامه های ورزشی شبکه سبز گلستان که هر هفته چهارشنبه ها از این شبکه استانی پخش می شود در مورخه 15 آذر باز هم بروی آنتن رفت.

به گزارش سایت گنبد اسپورت، موضوع برنامه مثل اینکه بررسی عملکرد تیم والیبال جواهری گنبد در لیگ برتر سال 91 بود اما متاسفانه در یک برنامه کاملا یک طرفه و نمایشی بدون مطرح شدن واقعیت ها به اتمام رسید.

اولین سوال فنی مجری محترم برنامه این بود که انتقال محل مسابقه تیم جواهری گنبد به گرگان صحت دارد یا خیر؟ که از سوی هیچ کدام از مسئولین پاسخ دهنده تایید نشد اما باز هم آخرین سوال این مجری در صحبت های این مسئولین نیز این بود، پس آیا قطعا مسابقات تیم جواهری گنبد درگرگان برگزار نمی شود؟نمی دانیم این آقای محترم مجری برنامه یا سوال فنی برای پرسیدن نداشتند یا اینکه ادامه همان حاشیه های انتقال امتیاز تیمهای ورزشی به شهر گرگان را دنبال می کردند، بهرحال این حاشیه ها قبلا نیز توسط مسئولین گنبدی پاسخ محکمی گرفت اما همچنان شیطنت مجریان تلویزیونی ادامه دارد.

آنها یادشان رفته که امتیاز تیم پیام مخابرات گلستان توسط خودشان نابود شد، همان تیمی که کاملا دولتی حمایت می شد. آنها نمی خواهند باور کنند که نمی توانند در هر رشته ای تیم داری کنند. بهتر است کمی به فکر آن امتیازهایی باشند که در حال از دست رفتن است مثل امتیاز فوتبال لیگ دسته یک کشوری که در آستانه سقوط می باشد.

ما بالاخره متوجه نشدیم مشکل عدم نتیجه گیری تیم جواهری از نظر مسئولین حاضر در این برنامه چه بود، آقای نورانی رئیس هیئت والیبال استان در صحبت هایشان دیر شروع کردن تمرینات تیم جواهری را علت عدم نتیجه گیری عنوان می کرد و انتخاب بازیکنان تیم را کاملا تایید می کرد، حال اینجا سوال پیش می آید اگر این انتخاب بازیکنان خوب بوده است و احتیاج به زمان دارند پس چرا بدنبال تقویت تیم با جذب بازیکنان جدید هستید؟

با توجه به نتایج ضعیف و باخت های متوالی این تیم جواهری باید مسئولین حاضر اعتراف می کردند که تیم بد بسته شده است و در حد لیگ برتر والیبال نیست اما آنها آمده بودند حرف های یکدیگر را تایید کنند و کسی نبود از دیگری انتقاد کند. فقط مجری دوم برنامه انتقاد خوبی از آقای نورانی کردند و به موضوع اعتبار والیبال گنبد اشاره کردند که آقای نورانی نتوانست جواب سوال را بدهد و در پاسخ از تاریخ والیبال گنبد و مقام هایی که تیم های جوانان و امید استان گلستان کسب کرده صحبت کرد و کاملا از موضوع سوال خارج شدند.

نمی دانیم کسب مقام های کشوری توسط تیم های جوانان و امید استان چه ربطی به عدم نتیجه گیری تیم جواهری گنبد دارد، ایشان بخاطر اینکه از فشار این سوال خلاص بشود به افتخارات کسب شده توسط تیم های جوانان و امید استان اشاره کرد و از حبیب کوزلی ها ، بای محمد ها و آزمون ها که به تاریخ پیوسته اند گفت.

آقای نورانی در ادامه صحبت هایش از نیاز به زمان داشتن آقای رضا ابراهیمی سرمربی جدید تیم گفت که مثلا وی بهتر از آقای قره داشلی است و می تواند این کشتی به گل نشسته را حرکت دهد. برطبق گفته های آقای نورانی رئیس هیئت والیبال استان در این برنامه تلویزیونی، ایشان از کادر فنی تیم جواهری گنبد خواسته که آقای نصرت کیانی والیبالیست جوان و ملی پوش کردکوی را جذب تیم جواهری گنبد کنند اما این اتفاق نیفتاد و امروز آقای قره داشلی شاید بخاطر عدم پذیرش این بازیکن، از سوی آقای نورانی مانند مربی جدید حمایت نشد.

آقای نورانی از هفتصد میلیون سرمایه گذاری تیم جواهری مدل سال 91 صحبت کرد و این مبلغ را مناسب اعلام کرد. به عنوان یک منتقد می توانیم در پاسخ این صحبت اینگونه عنوان کنیم که با هفتصد میلیون در لیگ برتر خیلی کارها قابل انجام است و بازیکنانی خیلی توانمندتر از این بازیکنان می شود جذب کرد همچنین ما اطلاع داریم که بازیکنانی در گنبد که سابقه حضور در لیگ های کشوری دارند و به خاطر انصراف تیم هاوش و ندانم کاری های مسئولین تیم جواهری به تیم های سایر استان های کشور رفته اند و یا حتی برخی از آنها بدون تیم مانده اند.

البته آقای نورانی در صحبت هایشان به عدم داشتن کمیته فنی تیم جواهری نیز اشاره کرد که این موضوع مربوط به مسائل مدیریتی باشگاه جواهری می شد که تمام اعضای هیئت مدیره باشگاه جواهری زیر سوال رفت که آنها باید این مسائل را بررسی کنند. آقای نورانی خبر ندارند که آقای قرنجیک چرا از هیئت مدیره باشگاه جواهری گنبد انصراف داد و آیا مذاکره با بازیکنان بومی واقعیت دارد یا اینکه چگونه با آنها وارد مذاکره شده اند.

آقای نورانی مسئول اول والیبال استان گلستان از مذاکره با آقای کارلوس تجدا بازیکن خارجی فصل پیش تیم هاوش گنبد در دو روز قبل خبر داد و این بازیکن در پاسخ به پیشنهاد باشگاه جواهری بشرط چاقو اعلام کرده است. به استناد صحبت های آقای نورانی ، آقای تجدا در پاسخ به ایمیل پیشنهاد تیم جواهری گفته است که 40 هزار دلار از باشگاه جواهری درخواست کرده بعلاوه به شرطی که 35 هزار دلار بدهکاری تیم هاوش سال 90 را آقای جواهری تعهد بدهد که پرداخت خواهد شد

 

آقای پاشا رئیس تربیت بدنی استان گلستان بطور غیر حضوری بصورت تلفنی وارد جریان این برنامه تلویزیونی شد، در ابتدا صحبت از مذاکرات دیر هنگام با بازیکنان بومی استان مطرح کرد در ادامه به دیر آوردن مربی جدید اشاره کرد و در پایان عنوان کرد که امسال مثل سال های قبل ترکیب تیم را نبستند. آقای پاشا در مورد عدم مذاکره بموقع با بازیکنان بومی و بسته نشدن تیم در حد سال های قبل حرف های قابل قبولی زدند اما حمایت از مربی جدید را به نتایج بازی های آینده تیم جواهری موکول می کنیم.

آقای پاشا خبرهای خوبی برای هواداران تیم جواهری داشت که اولین مورد کمک 50 میلیون تومانی وزیر ورزش به تیم جواهری گنبد بود که همان جا توسط آقای رمضان جواهری تایید شد و دومین مورد از حضور دو بازیکن خارجی بزودی در تیم جواهری گنبد خبر داد. با این پنجاه میلیون تومان احتمالا آقای جواهری از بابت مخارج ایاب و ذهاب تیم تا پایان فصل خیالش راحت شده است و مانده فقط حقوق بازیکنان که آن هم توکل به خدا چون می گذرد پس غمی نیست!

 

آقای رمضان جواهری مدیرعامل باشگاه جواهری گنبد نیز در این برنامه حضور داشت که ایشان در ابتدای صحبت هایش از عدم حمایت تیمش توسط مسئولین عنوان کرد، اما در ادامه از آقای پاشا و نورانی مسئولین ورزشی استان بسیار تشکر ، تعریف و تمجید کرد. ما نمی دانیم منظور از مسئولین چه کسانی هستند که باشگاه جواهری را امسال حمایت نکرده اند.

آقای جواهری در صحبت هایشان با خنده به شوخی تمام باخت های تیم جواهری را به گردن گرفت و تمام صحبت های کارشناسانه حاضرین در برنامه را با این صحبت خود تکمیل کرد. آقای جواهری با اشاره به اینکه این تیم جدا از امتیاز 50 ساله گنبد می باشد باز هم ادعای تیم خصوصی کرد و چگونه انتظار دارد تیمش حمایت عمومی بشود.

آقای جواهری به مستاجر بودن فرزندانشان اشاره کرد و گفت با این شرایط همچنان تیم داری می کنم، علامت سوال جالبی در ذهن هر کسی ترسیم خواهد شد که این آقای جواهری با مستاجر بودن فرزندانشان چگونه هفتصد میلیون هزینه به تیم داری می کند، یا ایشان آدمی هستند که به فرزندش رحم ندارد چه بسا به والیبال منطقه، یا اینکه این هفتصد میلیون از خود آقای جواهری نیست و از جای دیگر تامین می شود. هر چند رقم های شنیده می شوند اما هنوز خبری از حقوق بازیکنان نیست و بزودی  حتی موجودیت این رقم ها نیز معلوم خواهد شد.

با مستاجر عنوان کردن فرزندان آقای رمضان جواهری کم مانده بود که مجری برنامه "ورزش 5" یک شماره حساب اعلام کند برای کمک های مردمی تا آقای جواهری مشکلات مالی باشگاهش و فرزندانش را حل کند.

مدیرعامل باشگاه جواهری در ادامه صحبت هایش به آقای قره داشلی سرمربی سابق تیم که غایب بزرگ این برنامه تلویزیونی بود، حمله کرد. آقای جواهری از هدف استفاده کردن مربی بومی صحبت کرد و علت حضور آقای قره داشلی از اول فصل بومی بودن ایشان عنوان کرد. کما اینکه حضور آقای قره داشلی بعنوان سرمربی را در ادامه اشتباه باشگاه عنوان کرد و علت برخی باخت ها را بنام این مربی ربط داد. لازم به ذکر است که همین آقای قره داشلی سرمربی تیم جواهری مدل سال 90 بود که از مسابقات دسته یک به لیگ برتر صعود کرد.

جالب ترین صحبت آقای رمضان جواهری را می توان در پاسخ به علت دیر بستن تیم سال 91 پیدا کنیم. ایشان در پاسخ به اینکه چرا شما امسال دیر شروع به جذب بازیکن و بستن ترکیب تیم خود کردید، به دلیل دیر انصراف دادن تیم والیبال هاوش گنبد اشاره کرد و بارها خواسته اند که بازیکنان تیم هاوش را جذب کنند که از سوی آقای واحدی سرپرست تیم هاوش گنبد ممانعت شده است. آقای جواهری معلوم نیست چکاری با مرغ همسایه دارد که آیا غاز است یا مرغ ! هر چند بازیکنی بنام مجتبی عطار که در تیم هاوش بود به تیم جواهری آمد اما چطور نتوانستند بقیه بازیکنان آنها را جذب کنند معلوم نیست.

اینکه چون تیم هاوش دیر انصراف داده است و بازیکنانش جذب تیم جواهری نشدند و باعث شدند این تیم بدون بازیکن بماند کاملا خنده دار است، لازم به ذکر است که حدودا تمام بازیکنان تیم هاوش سال 90 در حال حاضر در تیم های مختلف لیگ برتری و لیگ دسته یکی کشور حضور دارند و این بدین معنی است که تیم های دیگر موفق به مذاکره با این بازیکنان شده اند.

 

در مورد کارشناس دعوت شده به برنامه هم چون ایشان حرفی برای گفتن نداشتند متاسفانه ما هم بررسی نسبت به صحبت های وی نداریم و آرزوی موفقیت برای این بازیکن سابق با کارت مربی گری بین المللی والیبال داریم.

در کل برنامه "ورزش 5" به تاریخ پانزدهم آذر که از سیمای مرکز استان گلستان پخش شد متاسفانه بار فنی نداشت و مسئولین ورزشی حاضر در این برنامه مشکلات واقعی والیبال گنبد و تیم جواهری را بررسی نکردند و در یک برنامه نمایشی حرف های یکدیگر را حمایت کردند.

منبع: گنبد اسپورت

آدرس لینک این مطلب:

http://www.gonbadsport.com/modules/news/article.php?storyid=2919