در هفته اول لیگ زیرگروه باشگاه های ایران تیم والیبال شهدای 12 دی گنبدکاووس با جمعی از بازیکنان بومی با نتیجه قاطع بر حریف خود غلبه و گام اول را برای صعود به لیگ دسته یک ایران محکم برداشت تا صدای مظلومیت بازیکنان بومی را فریاد بزند.
عصر امروز تیم "شهدای 12 دی گنبدکاووس" در سالن شهید اترک طیار با نتیجه (3-0) بر تیم "شورای شهر ملکان" غلبه کرد تا والیبالدوستان این شهر باز هم بعد از مدتها شاهد پیروزی قاطع نماینده شهرشان در والیبال کشور باشند.
تیم گنبدی که با بازیکنان و کادر فنی کاملا بومی وارد عرصه این رقابتها شده بود توانست در سه گیم متوالی با نتایج (25-18) ، (25-16) و (25-20) بر میهمان خود غلبه نماید. 
پیروزی قاطع تیم شهدای ۱۲ دی گنبد وقتی شیرین تر و جذابتر می شود که بدانیم  که بعد از مدتها والیبالدوستان این منطقه  شاهد بازی زیبا و خصوصا دفاعهای بتونی تیم بومی شهرشان در والیبال ایران بودند.
حضور برخی از مسئولین شهر از جمله آقایان: جعفری معاون فرماندار، غفاری رئیس اداره ورزش و جوانان، کوچکی رئیس هیئت والیبال شهرستان، محمدی مدیرعامل باشگاه فرهنگی ورزشی هاوش، جواهری قائم مقام باشگاه فرهنگی ورزشی جواهری، رجبلی مسئول اداره بازگانی نشان از جذبه های این تیم بومی است و انصافا بازیکنان گنبدی نیز جواب این حمایتها را با بازی زیبای خود دادند.
یک پیام دیگر این تیم و این پیروز یبرای والیبال گنبد این بود که برخلاف برخی نظرها بازیکنان گنبدی هیچگاه صرفا به دنبال پول و مسائل مادی نبوده و آبروی والیبال شهرشان برای آنها در اولویت است چون همه بازیکنان این تیم با مبلغ قراردادی در حد کرایه تاکسی حضور در تمرینات و فقط به خاطر عشق و تعصب خاص گنبدیها به درخواست مدیران تیم شهدای ۱۲ دی به تیم پیوستند.  
تیم گنبدی در هفته دوم این رقابتها روز چهارشنبه هفته جاری در گنبد میزبان تیم "سام سیاوش کرج" خواهد بود.
در دیگر دیدار این گروه نیز در قزوین تیم سام سیاوش کرج با نتیجه (۳-۱) بر میزبان خود "آینده سازان قزوین" غلبه کرد. 
اسامی بازیکنان تیم گنبد: حاجی محمد گوگجلی، حمید همتی، کمال قریشی، مشد قلی آزمون، وحید سید نیاز، جلال الدین قلیچ راد، فرهاد یلمه، احسان تاتار، عبدا.. محمد آلق، وهاب عبائی، وفا زیتونلی،معین جعفری، عبدا.. آزمون ، عبدالوهاب صیامی(لیبرو)
منبع:gvc.blogfa.com