ابتدا یک بیوگرافی از خودت:
-رحمان رئوفی. متولد 57/01/20 از شهرستان گنبدکاووس - گدم آباد.

از چه سنی با والیبال آشنا شدی:
-از 9 سالگی تو زمینهای خاکی با توپ پلاستیکی.

سابقه بازی در چه تیمهایی داری:
-نئوپان گنبد، مقاومت ارومیه، پرسپولیس تهران، استقلال ارومیه، لوله سازی اهواز، قند شیروان، پادیسان گنبد، بانک صادرات مشهد، بیم مازندران، بانک کشاورزی، هاوش گنبد و گل گهر سیرجان.

فصل گذشته در کدام تیم بودی:
-گل گهر سیرجان.

امسال از چه تیمهایی پیشنهاد داری:
-از یه چند تا تیم خوب دسته یکی.

آیا سال گذشته از تیم جواهری پیشنهاد هم داشتی؟ آخه مسئولین جواهری بعد از باختهای پی در پی مرتب میگفتند که بازیکنان بومی با ما قرارداد نمیبستند:
-اول فصل هیچ پیشنهادی نداشتم ولی هفته سوم، چهارم به بعدبا من تماس گرفتند و پرسیدند میتونم بیام که من هم گفتم دیر شده و عضو تیم گل گهر شده بودم.

امسال چی؟ آیا امسال از جواهری پیشنهاد داری:
-خیر.

اگر امسال باشگاه به تو پیشنهاد بده قبول میکنی:
-من همیشه دوست داشتم و دارم که برای شهرم بازی کنم. اما به خاطر بدقولی بعضی مسئولین تیمها و بازی با احساسات خیلی از بازیکنها ما بازیکنها مجبور میشیم بریم خارج از گنبد بازی کنیم و چنانچه از تیمی پیشنهاد بشه بررسی میکنم.

چرا در گنبد از باتجربه ها کمتر استفاده میکنن؟ مثلا در همین جواهری سال گذشته نبود یک بازیکن باتجربه مثل شما که بتونه در بدترین شرایط تیمو جمع و جور کنه احساس میشد:
والا تصمیم گیری به عهده من نیست. یه چیزی بگم. در لیگ ایتالیا از بازیکنان با تجربه در کنار تیمشون زیاد استفاده میکنن و سن بازیکن را مانع از بازی کردنش قرار نمیدهند ولی متاسفانه در جو حاکم والیبال ما کمتر به این کار اهمیت میدهند و همین که سن بازیکن به 30 رسید
یا از آن گذشت دیگه سعی میکنند بازیکن را در کمال بی مهری کنار بگذارند.

از کی با فرهاد قائمی آشنا شدی:
-فرهاد را از سن 15 سالگیش میشناسم. از اونجایی که بازیهای نوجوانان را دنبال میکردم و در سال 87 در تیم بیم مازندران با هم همبازی بودیم.

در تمامی مصاحبه های فرهاد قائمی وقتی از اون میپرسیدن الگوت کیه، فقط یک اسم بود و اون رحمان رئوفی. چرا:
-آقای قائمی لطف دارن. اینکه منو الگوی خودشون قرار دادن از خود فرهاد بپرسین چرا.
فرهاد یکی از 6 بازیکن برتر آسیاست.

شما چی؟ آیا الگوی ورزشی  خاصی داشتین:
-مرحوم غیاث الدین صحنه بازیکن با اخلاق و دوست داشتنی که برحق میتوان لقب پهلوان را به او داد. بازیکنی باهوش و با تکنیک بالا بود که آرزوی هر مربی بود که همچین بازیکنی در اختیار بگیرد. روحش شاد و یادش گرامی.

بهترین خاطره ورزشی:
-راهیابی تیم نئوپان به سوپرلیگ والیبال کشور که بنده عضو آن بودم و همچنین قهرمانی جوانان کشور در سال 75 که بهترین بازیکن اون دوره از مسابقات شدم.

بدترین خاطره ورزشی:
-خط خوردن از تیم ملی جوانان و اون هم در روز آخر.

بهترین مربی که تا به حال باهاش کار کردی:

-من با خیلی از مربیان کار کردم که جا داره اینجا از همه آنها بابت تمام زحماتی که برای من کشیدند تشکر کنم ولی یک یادی هم از مرحوم نوری آزمون دارم که خیلی چیزها به من یاد دادند. روحش شاد و یادش گرامی باد.

از هاوش گنبد بگو و دوران حضورت در آن تیم:
-به جرات میتونم بگم که طی این چند سال اخیر هاوش یکی از بهترین تیمهای گنبد بوده. به خاطر بازیهای درخشان و استقبال بی نظیر تماشاگران خونگرم گنبدی که همیشه در ذهنها خواهد ماند که جا داره اینجا از آقای محمدی ریاست محترم باشگاه هاوش تشکر کنم که تو اون مقطع همچین تیمی تشکیل دادند که مایه افتخار شهرمان شد.

آیا گنبد پتانسیل داشتن دو تیم لیگ برتری را دارد:
-به خاطر نبود امکانات کافی و توجه نکردن به بازیکنانمون فعلا خیر.

DSC_1144

آیا همچنان گنبد پایتخت والیبال ایرانه:
-درگذشته میتوان گفت که گنبد واقعا پایتخت والیبال ایران بود، چون در هر جای ترکمن صحرا و حتی در دورترین روستاها هم والیبال بازی میکردند. در کوچه پس کوچه های گنبد میدیدم که نوجوانان با توپ پلاستیکی والیبال بازی میکردند که نشان از علاقه مندی مردم ترکمن صحراست ولی در حال حاضر کمرنگتر شده.

آیا در والیبال شهرمون اختلاف یا دودستگی وجود داره و اگر هست چرا:
-
من فکر کنم که اختلاف سلیقه در هرجای دنیا وجود داره که نمیتوان گفت دو دستگی در والیبال گنبد هست ولی شاید کسانی باشند که به خاطر منافع خود این اختلافها را به وجود می آورند.

در مسابقات ماه رمضان امسال چرا با وجود پیشنهادهایی که داشتی به طور رایگان در تیم کانون والیبال بامپوش بازی کردی:
-من والیبال را از گنبد شروع کردم و به همین خاطر همیشه دوست دارم تجربیاتم را در اختیارنوجوانان و جوانان عاشق به والیبال قرار بدم تا اونها هم بتونن رشد و طرقی کنن و اگر کوچکترین تاثیری در رشد ورزشی این بچه ها داشته باشم
خوشحال میشم.

الان مشغول چه کارهایی هستی:
-دارم با بازیکنهای نوجوان و جوان گنبدی در زمین ساحلی خیابون آرش تمرین ساحلی میکنم تا انشاالله به مسابقات والیبال ساحلی کشوری که در بندرانزلی برگزار میشه اعزامشون کنیم.


از والیبال ساحلی بگو:
-والیبال ساحلی یکی از شیرین ترین رشته های ورزشی میباشد که خود من 12 ساله مشغول بازی کردن در این رشته هستم.

به والیبال ساحلی بیشتر علاقه داری یا ساحلی:
-من به والیبال علاقه دارم. چه ساحلی چه سالنی.

در چه رده سنی به تیم ملی ساحلی و سالنی دعوت شدی:
در والیبال سالنی سال 74 در رده سنی جوانان دعوت شدم و در والیبال ساحلی نیز سال 81 به عضویت تیم ملی بزرگسالان دراومدم که الان 11 ساله عضو تیم ملی بزرگسالان ساحلی میباشم.

تا کی میتونی بازی کنی و آیابه مربیگری هم فکر کردی:

-هنوز به مربیگری فکر نکردم. به خاطر تمرینات منظمی که انجام میدم بدنم به هیچ وجه افت نکرده و فعلا میتونم بازی کنم.

آیا دوست داری والیبالت را در گنبد به پایان برسانی:
آرزوی هر گنبدی که اولا تو شهر خودش بازی کنه و حتی والیبالش رو در شهر خودش هم به پایان برسونه.برای بازی کردن هنوز یکی دوسال جا دارم اما بدقولی مسئولین تیمهای گنبدی کاری کرده تا از ریسمان سیاه و سفید بترسیم.

ممنون از وقتی که به ما دادین. در پایان اگر حرف خاصی دارین :
خواهش میکنم.حرف خاصی نیست فقط آرزو میکنم والیبال گنبد به جایگاه واقعیش برسه.
بازیکنان زیادی داریم که میتونن حقشونو حتی از تیم ملی بگیرن. فقط بهشون  توجه نمیشه. امیدوارم بازهم گنبد پایتخت والیبال ایران بشه که اون هم با تلاش و همدلی حتما اتفاق خواهد افتاد
از شما هم تشکر میکنم.

منبع: bampoosh.ir