مسابقات والیبال قهرمانی کشور در رده سنی امید که قرار بود با شرکت 10 تیم در تبریز برگزار شود، با تعداد 7 تیم آغاز شد و تیمها در دو گروه چهار و سه تیمی تقسیم شدند. تیم گلستان نیز به همراه تیم های خراسان رضوی و قم در گروه سه تیمی قرار گرفتند.

شاگردان منصور جزیده در گام نخست به مصاف تیم خراسان رضوی رفتند که در این دیدار تیم گلستان بازی نسبتا ضعیفی را به نمایش گذاشت و تیم خراسان با استفاده سرویس های خوب، موفق شد در این دیدار با نتیجه 3 بر 1 به برتری دست یابد.

امروز نیز در دیدار دوم و سرنوشت ساز، تیم گلستان به مصاف تیم قم رفت. شاگردان منصور جزیده که مدافع عنوان قهرمانی مسابقات نیز به شمار می روند، مطلع بودند که در صورت شکست در این دیدار، از این مسابقات حذف می شوند، و از همین رو تمام توان خود را به کار گرفتند تا مقابل تیم قم به پیروزی برسند و در پایان نیز به این مهم دست یافتند. تیم گلستان با وجود اینکه در این دیدار با نتیجه 3 بر 1 به پیروزی دست یافت، اما در این دیدار هم نتوانست قدرت واقعی و توان اصلی خود را به نمایش بگذارد و بازیکنان این تیم در حد و اندازه های خویش ظاهر نشدند.

فردا نیز تیمهای خراسان رضوی و قم به مصاف هم خواهند رفت و تیم قم تنها در صورتی شانس حضور در مرحله بعد را خواهد داشت که بتواند تیم خراسان را با نتیجه 3 بر 0 شکست دهد که بسیار دور از ذهن به نظر می رسد!

جدول رده بندی گروه سه تیمی تا پایان روز دوم:

1- خراسان رضوی *** 1 بازی *** 3 امتیاز

2- گلستان          *** 2 بازی *** 3 امتیاز

3- قم                 *** 1 بازی *** 0 امتیاز