تیم والیبال مختومقلی فراغی بندرترکمن که در 9 اسفند سال قبل (1391)با رسیدن به  فینال مسابقات زیر گروه کشور در گنبد بهمراه تیم گنبدی جواز حضور در لیگ دسته یک ایران را به دست آورده بود ،حال با اعلام اسامی تیم های شرکت کننده لیگ دسته یک ایران در رقابتهای فصل 92 نامی از تیم والیبال مختومقلی فراغی بندرترکمن به چشم نمیخورد،این در حالی است که تیم گنبدی با امضای قرار داد با اسپانسر جدید بنام فولاد عظیمی در این مسابقات شرکت خواهد کرد.

مسئله را پیگیری نمودم که جواب غریب به اتفاق اهالی والیبال نبود اسپانسر اعلام شد، و در صحبتی که در همین راستا با رئیس اداره ورزش و جوانان آقای فریدون یلقی داشتم ایشان گفتند که برای شرکت این تیم در لیگ دسته یک از زمان صعود تا به اکنون تلاش شبانه روزی را انجام داده ایم ولی تا به این لحظه این امر میسر نشده است ،آقای یلقی از تمایل یک شرکت بیمه ای و چند ... در ابتدا راه و بعد از صعود گفتند که بعدها با بدقولی کنار کشیدند در ادامه به سراغ خیرین و به قول معروف پولدارهای بندرترکمن رفته اند که آنها نیز قول همکاری داده اند ولی تا به امروز هیچ همکاری از سمت آنها نیز  انجام نشده است ،آقای یلقی در پایان حرف هایشان این نکته را متذکر شده اند که برای ورود به لیگ امسال هزینه بالغ بر 100الی 200 میلیون تومان برآورد شده که در صورت پیدا کردن یک اسپانسر خوب فدراسیون والیبال تا شروع هفته دوم این مسابقات به تیم مختومقلی فراغی فرصت تعیین کرده است. پس طبق اظهارات آقای یلقی  هر فردی یا شرکتی مایل به اسپانسری این تیم است میتواند با مراجعه به اداره ورزش و جوانان اعلام همکاری کند.

حال ما همچنان امیدواریم که به قول فوتبالی ها اسپانسر در دقیقه نود پیدا شود و این تیم بتواند در رقابتهای امسال شرکت کند.

حیف است که بندرترکمن با داشتن این همه پتانسیل از نظر بازیکن و تماشاگر که در فصل قبل چشمه ای از آن را شاهد بودیم به پای نبود اسپانسر همچون همیشه بسوزد...

منبع: turkmanfootball.blogfa.com