مدتیست و مخصوصا بعد از بازی جواهری گنبد با باریج اسانس کاشان انتقادهایی تند در بعضی از پیجهای اینترنتی بر علیه فرهاد قائمی ایجاد شده که باعث رنجش این سوپر ستاره والیبال کشورمون شده بود و ما را برآن داشت تا مصاحبه مفصلی با او داشته باشیم.
ماحصل این مصاحبه را میتوانید در ادامه مطلب بخوانید:
از اوضاع و احوالت در تیم باریچ اسانس کاشان بگو:

اینجا همه چیز مهیاست و کلا پچه ها و کادرفنی و تماشاگران و در کل تمام باشگاه همگی همدل به حمایت از تیم می پردازند و همگی دست به دست هم داده ایم تا شرایط خوبی را در لیگ داشته باشیم و تلاش می کنیم و به اندازه تلاشمان می خواهیم به اهدافمان که همانا قهرمانی در سوپر لیگ امسال می باشد برسیم. درمورد بازی کردنت در مقابل تیم جواهری گنبد بگو:

من مقابل همشهریهای خودم باید بازی میکردم، نمی دانم به خاطر تعویض سرمربی بود یا مشکلات دیگری که تیم گنبد داشت ما توانستیم جواهری گنبد را 3بر1 ببریم اما متاسفانه در مورد این بازی یک سری حاشیه هایی پیش آمد که دوست نداشتم به آنها بپردازم.
خیلی دوست داشتم جواب آنها را بدهم اما می دانستم که مردم گنبد والیبال را به خوبی میشناسند و می توانند در مورد خوب و بد بودن چیزی به صراحت نظر بدهند. خود ما هم تا حدودی از این حاشیه ها باخبریم اما دوست داریم بیشتر از زبان خودت بشنویم:

واقعا نمی دانم چه تفکری در ذهن مسئولین تیم جواهری هست که می خواهند نقاط ضعف خودشان را با بازیکنان بومی خارج از گنبد بپوشانند.
بعضی ها هستند که نمی دانستند والیبال گنبد چه بود و آمده اند پیجهایی را باز کرده اند که در آن پیجها مرتب  پشت سر بازیکنان بومی خارج از گنبد حرف میزنند.
ولی این را می دانم که مردم گنبد هیچوقت همشهریان خودشان را فراموش نمی کنند مثل الان که تاحالا از بازیکنان بومی داخل تیم جواهری و حتی تیم فولاد گنبد حمایت می کنند.
من هم همیشه گفته ام و الان هم می گویم که والیبال ما مدیون مردم گنبد است  و من هم به کمک همین مردم بود که توانستم لباس تیم ملی را برتن کنم تا به اینجا برسم.در مورد خوشحالیت در مقابل تیم جواهری بگو:

درسته که جلوی همشهریام بازی می کردم ولی خیلی انگیزه داشتم.
وقتی مدیر عامل یک تیم به بازیکنان خودش می گوید که اگر این تیم را ببرید من به شماها پاداش می دهم شما چه کار می کردید.
این حرف آنها منو خیلی ناراحت کرد.
کاش این پاداش آنها جلوی تمام تیمها بود، نه جلوی تیم ما بازیکنانی که خارج از گنبد بازی میکنیم.
با این کارها میخوان چه چیزی رو ثابت کنن؟ که چی؟ فرهاد و بقیه اشتباه کردند که گنبد نیومدند؟
اصلا گذاشتن پاداش جلوی تیمهایی که ما بازیکنان بومی بازی میکنیم و بحث کردن در مورد این موضوع در شان ماها نیست.
این کار، سال گذاشته نیز که در آمل بودم اتفاق افتاد اما من نخواستم این موضوع را رسانه ای کنم چون خودم را یک گنبدی می دانم و این را هم می دانم که اگر  روزی همه چیز مهیا شود به شهر خودم بر می گردم تا دراین شهر بازی کنم.
ولی امسال این قضیه دوباره اتفاق افتاد و حاشیه ها مجددا تکرار شد که باعث شد دیگه نتونم سکوت کنم.
خصوصیت ما مسلمانان ومخصوصا ما ترکمنها این است که همیشه دوست داریم نان حلال به خانه مان ببریم و برای این کار تلاش می کنیم.
برای زحمتهای آزمونها و فرجی ها و دوجیها و خیلی از مربیان دیگرمان بوده که والیبال گنبد به اینجا رسیده و این آقایان برای والیبال گنبد واقعا زحمت کشیده اند.
این وظیفه من است که در هر بازی خوب بازی کنم و انگیزه زیادی داشته باشم و باید این را به بازیکنان جوان گنبدی انتقال بدهم تا آنها هم در آینده اگر خواستند در هر شهری بازی کنند، تحت هر شرایطی با انگیزه زیاد بازی کنند و با این انگیزه شان هست که تیمهای خوب به دنبال آنها می آیند.
خیلی بهتر بود مسئولین پیج جواهری چنین چیزهایی را مطرح نمیکردند و وقتی این پیجها را دیدم خیلی ناراحت شدم ولی مردم ما از هر اتفاقی که می افتد مطلع هستند.
مردم خودشان تصمیم میگیرند و میدانند که قائمیها و تاجرها و دانشفرها خدمت میکنند یا خیانت!!
مشکل ما این نیست که یک بازیکن بومی خارج از گنبد جلوی همشهریاش خوشحالی میکنه، بلکه مشکل ما اینه که این بازیکن چرا خارج از گنبد بازی میکنه.گفته بودند با تماشاگران گنبدی که به کاشان آمده بودند بی احترامی کردی:

کدوم تماشاگر گنبدی؟؟؟
من تماشاگر گنبدی در سالن ندیدم که بخواهم به آنها خدای نکرده بی احترامی کنم.
چند تا از لیدرهای تیم کاشان با من مشورت کردند و گفتند میخواهند بنری تهیه کنند و در سالن بگذارند و از من اجازه خواستند که آیا این کار را بکنیم یا نه و من هم گفتم صاحب اختیار خودتانید.
برای خوشحالی وقتی به سمت بنر میرفتم گمان نکنید که به سمت تماشاگران گنبدی میرفتم بلکه به سمت لیدرهای خودمان میرفتم.
طرفدارانت در گنبدکاووس نیز به عشقت بنری در سالن المپیک گنبد زده بودند که بعد از بازی با کشاورز ناپدید شد، نظرت در این مورد چیست:

مردم گنبد به من لطف دارند و  من نیز آنها را دوست دارم.
شهر گنبد علاقه مند به والیبال زیاد دارد و بعضی ها دوست داشتند علایقشان را به هر نحوی ابراز کنند ولی نمیدانم چرا بعضیها جور دیگری فکر میکنند؟
مسئولین سالن هم حتما صلاح دیده اند که این بنر را برداشته اند.
دوست دارم روزی در همین سالن المپیک و در مقابل حریفان گنبد بازی کنم.  
 

چرا تو و ادریس و میکائیل خارج از گنبد بازی میکنید:

امثال قائمی ها و تاجرها و دانشفرها دوست دارند که درشهر گنبد و کنار خانواده هایشان باشند و در سالن المپیک این شهر بازی کنند و برای همشهریان خودشان ابزار خوشالی کنند اما حتما مشکلی هست که ماها نمی توانیم در شهر خودمان بازی کنیم.
اینها باید بگردند و ببینند که مشکل بازیکنان چیست! نه اینکه بیایند مصاحبه کنند و بگویند فلان بازیکنان را می خواستیم بگیریم نشد.
بیایند بازیکنان بومی خارج از گنبد را جمع کنند و با آنها جلسه بگذارند و بپرسند مشکل و یا خواسته این بازیکنان چیست .
ببینند می توانند خواسته های این بازیکنان را براورده کنند یا نه!
چه خوب می شد آنهایی که ادعا می کنند حامی بازیکنان بومی خارج از گنبد و حامی والیبال گنبد هستند، آنچه را که خواسته مردم است را اجرا کنند نه آنکه خواسته های خودشان را اجرا کنند و بگویند این خواسته مردم بود.
اگر باشگاهها با مسئولینمون در این مورد مشورت میکردند مطمئن باشید مسئولین نیز با پا درمیانی این خواسته ها را به نحو احسن انجام میدادند.
خواسته مردم این است که یازیکن بومی در شهر خود بازی کند و چون خواسته مردم مهم است من این حرف را میزنم که اگر مهم نبود اصلا در موردش صحبت نمیکردم و دنبال دنیای خودم بودم.
این مشکل از گذشته بوده، تو نسلهای مختلف بازیکنان زیادی بر خلاف میل باطنیشون نتوانستند در گنبد بازی کنند.
زمانی آزمونها، ارمشی ها، بابایی ها، جزیده ها، رئوفی ها و خیلیهای دیگر و حالا هم ماها به قول معروف به شهرهای دیگر کوچ اجباری میکنیم.
کسانی هستند که دوست ندارند بعضی از بازیکنان بومی در شهر خودشان بازی کنند و امیدوارم این مشکل به صورت اساسی درست شود.
مردم گنبد خوب میدانند که فقط فرهاد قائمی نیست که خارج از گنبد بازی میکند.
تاجر در ارومیه، دانشفر در بندرعباس و من هم در کاشان.
این کاری که مسئولین پیج جواهری میکنند واقعا رسمش نیست و این یک جور بی معرفتیه.

حالا میخواهند ذهنیت چند نفر از طرفداران رو تغییر بدهند که این واقعا نامردیه.


نظرت در مورد طرفدارانت و مخصوصا مردم گنبد:

مردم گنبد والیبال را خوب میفهمند.
این را من نمیگویم و تمام ایران آن را میدانند، حتی ست کویچ هم به این موضوع اذعان داشت که مردم گنبد والیبال را خوب میفهمند.
والیبال گنبد یک روزه به وجود نیامده که بخواهد یک روزه از بین برود.
خیلیها برای والیبال گنبد تلاش کرده اند و با وجود این همه تماشاگر مشتاق مطمئن باشید گنبد همیشه پایدار میماند و امیدوارم روزی گنبد به روزهای اوج خود برسد.


به نظرت ولاسکو مردم گنبد را چگونه میبیند:

خود ولاسکو نیز خیلی دوست دارد از مردم گنبد و سنتهای آنها بیشتر بداند و من در این مورد برای ولاسکو خیلی صحبت کرده ام و از سنتهای مردم ترکمن و ویژگیهای آنها با ولاسکو خیلی صحبت کرده ام.
حتی عکسهایی از عروسیهای مردم ترکمن که مشغول بازی کردن والیبال هستند و حتی عکسهای بازی والیبال در مراسم مختومقلی و خیلی از عکسهای دیگر در مورد قدمت والیبال به ولاسکو نشان دادم که حس کنجکاوی این مربی بزرگ را برانگیخت تا بیشتر در مورد مردم گنبد بداند.نظرت در مورد هوادارانی که در کاشان داری:

در تیم باریج اسانس هواداران کاشانی خیلی خوب من را حمایت کرده اند.
چه در شرایط خوب و چه در شرایط سخت  تمامی تیم از سوی هوادارانش حمایت میشود..
چه در کاشان بازی داشته باشیم و چه خارج از کاشان بازی داشته باشیم هواداران برای تشویق تیم به سالن میایند و به من و سایر بازیکنان تیم قوت قلب میدهند و این انگیزه بازیکنان را زیاد میکند.در مورد مطالباتت از تیم سابقت هاوش گنبد بگو:

من دو سال پیش برای تیم هاوش بازی کردم وبنا به مشکلاتی که برای تیم هاوش پیش آمد یک مقدار از مطالباتم باقی مانده بود که مسئولین این تیم نتوانسته بودند مطالباتم را به موقع پرداخت کنند.
با صحبتهایی که با آقای محمدی داشتم ایشان گفتند که مسئولین به آقای محمدی وعده داده بودند که مطالباتم را بدهند و از بدشانسی کارشان با مسئولین به مشکل برخورد کرده بود و همین امر باعث شد پرداخت مطالباتم به تاخیر بر بخورد و بعدش با صحبتهایی که با مسئولین هاوش و مسئولین گنبدی داشتم، حاج آقا کوچکی پادرمیانی کردند و وعده و وعیدهایی دادند و تاریخی تعیین کردند و توانستم در همان تاریخ مقرر کل طلبم را دریافت کنم و توانستم با این باشگاه تسویه حساب کامل کنم.نظرت در مورد  استعدادهای بچه های گنبد:

گنبد مخزن استعداد در رشته والیبال است و خوشبختانه گنبدکاووس یکی از بزرگترین پرورش دهندگان ورزش زیبای والیبال است و مربیان زیادی برای کشف استعدادهای گنبدی زحمت میکشند.
آکادمیهای والیبال زیادی از جمله آکادمی والیبال بامپوش و آکادمی والیبال ستارگان و همچنین آکادمی والیبال جواهری و چندتا آکادمی والیبال دیگر برای والیبال گنبد زحمت میکشند و یادمان نرود که خود من نیز توسط یکی از همین آکادمیها (کانون والیبال پایدار) به ایران معرفی شدم.
خود من هم هر موقع که به گنبد میروم سری به یکی از آکادمی های پیشرفته گنبد (آکادمی حرفه ای بامپوش گنبد) میزنم تا بچه های گنبدی بتونن با انگیزه زیادی به ورزش والیبال بپردازن.صحبت پایانی:
توی دلم حرف برای گفتن واقعیتها بسیار است اما به خاطر بازیکنان جواهری و به خاطر آقای دوجی بهتره که فعلا سکوت کنم.
برای  نمایندگان والیبال شهرمان آرزوی موفقیت میکنم و از شما هم تشکر میکنم که حامی والیبالیستهای شهرمان هستید."نقد داریم، تعریف داریم، اما تعارف نداریم"


منبع: bampoosh.ir