فکر می‌کردم سخن از ضرورت و کارکرد پدیده‌ی ورزش در جامعه و برشمردن فواید آن، توضیح واضحات است و امروزه دیگر کسی نیست که از اهمیت و نقش بی بدیل این مقوله‌ی مهم زندگی جوامع امروزی آگاه نباشد. ولی با دیدن بعضی از رفتار‌ها در می‌یابم متاسفانه عزیزانی هستند که اهمیت این مهم را به خوبی درک نکرده‌اند.

مسئولین محترم شهرستان گنبد، باید در رابطه با اهمیت ورزش در زمینه اجتماعی که به اختصار می‌توان به تولید و بسط روابط اجتماعى صحیح، توسعه فرهنگ دینى، رشد روحیات اجتماعى، توسعه روابط و ایجاد زمینه رقابت سالم آگاهی کاملی داشته باشند. فکر می‌کنم لازم به عرض نیست که ورزشکاران این شهرستان به طور غیر مستقیم نماینده عملکرد این بزرگواران در راستای اهداف اجتماعی فوق هستند.

شهردار محترم شهرستان گنبد؛ مستحضرید که توجه به فعالیت‌های فرهنگی- ورزشی و ایجاد فضاهای ورزشی در همه جای دنیا حق شهروندی محسوب می‌شود. از این رو امیدواریم که در جهت رشد و توسعه فضا های ورزشی، حمایت از تیم های ورزشی و ... نهایت تلاش خود را انجام دهید و به اعتلای هر چه بیشتر ورزش شهرستان کمک نمایید.
 

فرماندهی انتظامی شهرستان گنبد؛ قطعا به این موضوع واقفید که ورزش باعث افزایش امنیت اخلاقی جامعه می‌گردد و در کاهش جرم تأثیر بسزایی دارد. اهمیت این موضوع به اندازه‌ای است که حتی در بعضی از زندان‌ها برای قانون مدار کردن زندانیان اقدام به برگزاری فعالیت‌های ورزشی می‌کنند.
 

شورای‌های محترم حل اختلاف شهر‌ستان گنبد؛ حتماً آمارهای زیادی در رابطه با نقش ورزش در کمک به رشد مهارت‌های اجتماعی و استحکام روابط خانوادگی شنیده‌اید. قریب به یقین از فواید روانشناسی ورزش از جمله کسب خصال پسندیده (مانند فداکارى، گذشت، تعاون و همکارى، توجه به حقوق دیگران، کمک به افراد ضعیف و ناتوان، حس مسئولیت پذیرى)،ایجاد آمادگى روحى براى انجام وظایف فردى و اجتماعی و در نهایت قانونمندى،مطالب زیادی می‌دانید.

متولیان زحمتکش بهداشت و درمان؛ یقینا دانسته‌های شما در رابطه با فواید جسمی ورزش مثل بهبود عملکردسیستم هاى مختلف بدن، از جمله سیستم تنفسى، سیستم قلبى ـ عروقى، سیستم عصبى، سیستم غدد داخلى، سیستم عضلانى، متابولیسم (سوخت و ساز) بدن، سیستم گوارش و… که موجبات سلامتى و طول عمر را فراهم مى نمایند، از سایرین بیشتر است.
 

شهرستان گنبد ظرفیت بالقوه ای در زمینه های مختلف ورزشی دارد که نمونه بارز آن درخشش فرهاد قائمی و سردار آزمون در تیم های ملی والیبال و فوتبال کشور می باشد. بهره مندی بهینه از این ظرفیت ها نیز حمایت و همکاری همه ارگان ها و نهاد های دولتی و مردمی را می طلبد. از این رو امیدواریم با حمایت مسئولین از ورزش، شاهد اوج گیری ورزش شهرستان باشیم.
 

و در آخر امیدواریم که همه مسئولین زحمتکش شهرستان گنبد پا به پای اداره ورزش و جوانان این منطقه از تمامی ورزشکاران و قهرمانان شهرستان حمایت کنند و در سال های آتی شاهد پیشرفت بیش از پیش ورزش شهرستان در تمامی رشته های ورزشی باشیم.